26 September 2022
  • Człuchów
  • dom pomocy czarne
  • pcr czarne
  • człuchów opis
  • dom pomocy czarne
  • pcr czarne

WOT

Misją 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej (7 PBOT)  będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy w 7 PBOT wyniesie ok. 1000 osób , a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2018 roku zaplanowano utworzenie 2 pododdziałów w Gdyni oraz Malborku do których zostanie powołanych 460 ochotników Terytorialnej Służby Wojskowej.

    Do wyżej wymienionych pododdziałów mogą być powoływani ochotnicy z terenu administrowanego przez WKU w Człuchowie. Z chwilą utworzenia macierzystego pododdziału dla rejonu obejmującego powiaty człuchowski, chojnicki, bytowski, starogardzki oraz kościerski żołnierze TSW zostaną przeniesieni do tego pododdziału.

    W miesiącu wrześniu 2018 roku planuje się przeprowadzić 16 dniowe szkolenie podstawowe dla ochotników, którzy do tej pory nie mieli odbytej żadnej formy służby wojskowej i posiadają status „osoby przeniesionej do rezerwy”. Żołnierze Ci na zakończenie szkolenia złożą przysięgę wojskową na terenie garnizonu Gdańsk.


DANE KONTAKTOWE DO PUNKTU INFORMACYJNEGO
7 POMORSKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ
tel.: 261 212 472


DANE KONTAKTOWE DO PUNKTU INFORMACYJNEGO WKU

tel.: 261 415 420 - mjr Andrzej GEJDA
tel.: 261 415 423 - p. Beata KOLTER

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOT  WARUNKI  WNIOSEK PRZYSTĄPIENIA INFORMACJE